Etape Bornholm er et stort arrangement hvor mange gode løpere deltar - arrangørene har satt et øvre tak på 2000. Løpere som svenskene Andreas Åhwall, brødrene Henry og Peter Gross i tillegg til en rekke danske utøvere av god klasse er noen av de som sørger for et mer enn brukbart nivå. Helt på topp kom finske Obed Kipkurui som ledet hele løpet fra start til mål med seier på hver eneste etappe. Men selv om hans totalseier aldri var truet, var svenske David Nilsson og danske Steen Walter ikke direkte lysår bak heller.
I dette selskapet klarte altså Bølers Øystein Mørk å bli Norges beste løper, han endte på en 11. plass - under 10 minutter etter vinneren over de 42 kilometer. I høyeste grad respektabelt, og vi gratulerer Øystein med resultatet og prestasjonen.
Trond Olav Berg var ikke snauere enn at han vant klassen for herrer 50-59 år, og med så solid margin som over fem minutter foran nestemann Gorm Strange Nielsen. Gratulerer til Trond Olav også.
I klassen for idrettslag mønstret i alt 23 klubber hvert sitt lag. Og her viste altså Bøler IF Friidrett seg som klubben med det totalt beste og jevneste laget. En fin prestasjon som alle våre deltakende løpere har sin del i - og fortjener æren for. Gratulerer nok en gang!
Ikke å forglemme er våre fire deltakende barn, som også presterte godt i sine klasser: Tuva Thomassen Fagerbakke, Eldar Thomassen Fagerbakke, Are Wigaard og Endre Wigaard.
Vi kommer tilbake om få dager med en artikkel og fotopresentasjon av alle Bøler-løperne, store som små.
På hjemmesiden til Etape Bornholm kan man se alle resultater, bilder og video fra løpene
Etape Bornholm 2010, resultater individuelt for damer
Etape Bornholm 2010, resultater individuelt for menn
Etape Bornholm 2010, resultatene for klubblag med Bøler øverst:
Etape Bornholm 2010 :: Holdresultater |
|
Efter |
Etape 5: Rønne 10 km |
Klasse |
Klubhold |
Plc: 1 |
Hold: Bøler IF |
Tid: 20:54:23 |
|
|
StartNr |
Navn |
Land |
Tid |
519 |
Øystein Mørk |
NOR |
2:20:11 |
514 |
Hermann Bruun |
NOR |
2:31:28 |
517 |
Johan Kristian Bjølseth |
NOR |
2:34:09 |
515 |
Keino Valstad |
NOR |
2:35:57 |
518 |
Trond Olav Berg |
NOR |
2:37:01 |
513 |
Espen Wigaard |
NOR |
2:37:51 |
516 |
Jan-Eirik Berntsen |
NOR |
2:38:56 |
520 |
Per Thomas Thomassen |
NOR |
2:58:50 |
1461 |
Anette Bjordal Wigaard |
NOR |
3:15:35 |
|
Plc: 2 |
Hold: Hvidovre Atletik og Motion |
Tid: 21:01:13 |
|
|
StartNr |
Navn |
Land |
Tid |
653 |
Samuel Lutabii |
DEN |
2:17:55 |
654 |
Anders Ejbye Ernst |
DEN |
2:18:44 |
651 |
Thim Nørgaard Andersen |
DEN |
2:28:42 |
1534 |
Anne Sophie Eriksen |
DEN |
2:40:43 |
650 |
Lars Kamarainen |
DEN |
2:41:53 |
1533 |
Signe Gadegaard |
DEN |
2:44:01 |
1537 |
Desiree Culmsee |
DEN |
2:52:09 |
1538 |
Tasja Stenum |
DEN |
2:57:06 |
1536 |
Nina Wassmann Larsen |
DEN |
3:06:47 |
1532 |
Jette Kallehauge |
DEN |
3:14:59 |
|
Plc: 3 |
Hold: Sparta 1 |
Tid: 21:41:16 |
|
|
StartNr |
Navn |
Land |
Tid |
871 |
Benjamin Ole Wolthers |
DEN |
2:14:01 |
858 |
Andreas Groth |
DEN |
2:28:28 |
851 |
Allan Kofoed |
DEN |
2:41:49 |
9 |
Danny Danielsen |
DEN |
2:41:59 |
847 |
Lars Pantmann |
DEN |
2:47:11 |
1669 |
Camilla Spagner |
DEN |
2:50:39 |
861 |
Palle Dahl |
DEN |
2:53:52 |
865 |
Allan Arndal |
DEN |
3:03:17 |
1672 |
Dorthe Christensen |
DEN |
3:15:26 |
869 |
Mette Udesen |
DEN |
3:15:30 |
|
Plc: 4 |
Hold: OA/OGF |
Tid: 21:52:23 |
|
|
StartNr |
Navn |
Land |
Tid |
771 |
Ronni Hansen |
DEN |
2:22:22 |
768 |
Karsten Kjelde |
DEN |
2:28:12 |
769 |
Torben Kjelde |
DEN |
2:33:55 |
772 |
Sonni Thelmark |
DEN |
2:35:39 |
767 |
Jesper Pedersen |
DEN |
2:49:13 |
766 |
Michael Steenberg |
DEN |
2:57:35 |
764 |
Poul Rasmussen |
DEN |
3:02:34 |
1613 |
Mette Steenberg |
DEN |
3:02:53 |
1614 |
Kathrine Holtz |
DEN |
3:09:08 |
|
Plc: 5 |
Hold: Viking Atletik Elite |
Tid: 22:23:03 |
|
|
StartNr |
Navn |
Land |
Tid |
984 |
Torben Juul Nielsen |
DEN |
2:22:18 |
1760 |
Anna Holm Baumeister |
DEN |
2:36:31 |
999 |
Kasper Clausen |
DEN |
2:38:56 |
985 |
Teddy Hansen |
DEN |
2:43:20 |
1009 |
Renè Hansen |
DEN |
2:52:28 |
995 |
Kasper Jensen |
DEN |
2:59:55 |
1001 |
René Laursen |
DEN |
3:04:08 |
1766 |
Anette Bidstrup |
DEN |
3:05:27 |
1740 |
Lotte Helms Kjær |
DEN |
3:08:51 |
|
Plc: 6 |
Hold: TIF 1 |
Tid: 22:28:31 |
|
|
StartNr |
Navn |
Land |
Tid |
465 |
Keld Christensen |
DEN |
2:22:29 |
932 |
Nikolaj Dam |
DEN |
2:24:40 |
929 |
Peter Paldan Sørensen |
DEN |
2:30:52 |
934 |
Kim Rasmussen |
DEN |
2:39:12 |
468 |
Mikkel Holm |
DEN |
2:51:32 |
935 |
Kim Kristensen |
DEN |
3:04:54 |
928 |
Bjørn Kure |
DEN |
3:11:36 |
1723 |
Connie Vinkel |
DEN |
3:23:16 |
1717 |
Lillian Rasch Madsen |
DEN |
3:33:41 |
|
Plc: 7 |
Hold: Blovstrød Løverne 1 |
Tid: 23:19:18 |
|
|
StartNr |
Navn |
Land |
Tid |
458 |
Martin Tromp Permin |
DEN |
2:32:31 |
394 |
Mikkel Møller Andersen |
DEN |
2:39:48 |
1431 |
Dorte Dahl |
DEN |
2:42:34 |
347 |
Kasper Kofoed-Dam |
DEN |
2:47:17 |
453 |
Steffen Falch Larsen |
DEN |
2:52:53 |
449 |
Stubbe Nielsen |
DEN |
3:00:36 |
448 |
Lars Sørensen |
DEN |
3:11:33 |
450 |
Vibeke Henriksen |
DEN |
3:32:06 |
455 |
Steen Leisner Larsen |
DEN |
3:36:19 |
|
Plc: 8 |
Hold: Herlevløberne 1 |
Tid: 24:38:28 |
|
|
StartNr |
Navn |
Land |
Tid |
614 |
Jeppe Basbøll |
DEN |
2:40:42 |
619 |
Jan Wischmann |
DEN |
2:52:41 |
610 |
Jan Østergaard |
DEN |
2:53:12 |
622 |
Kenneth Larsen |
DEN |
2:55:41 |
611 |
Jan Lind-Hansen |
DEN |
3:02:12 |
613 |
Mogens Bertram-Nielsen |
DEN |
3:12:03 |
1513 |
Sandra Konggaard |
DEN |
3:16:03 |
1510 |
Anne Fordsmann |
DEN |
3:45:54 |
618 |
Jesper Kallesøe |
DEN |
3:49:54 |
|
Plc: 9 |
Hold: SÅN-løberne |
Tid: 25:06:30 |
|
|
StartNr |
Navn |
Land |
Tid |
888 |
Michael Bergmann |
DEN |
2:31:35 |
286 |
Jens Jørgen Munch |
DEN |
2:50:55 |
403 |
Jesper Plum |
DEN |
2:54:38 |
885 |
Torben Espersen |
DEN |
3:02:08 |
889 |
Henrik Kofoed Nielsen |
DEN |
3:03:35 |
884 |
Martin Brucz |
DEN |
3:25:17 |
886 |
Kim Bentsen |
DEN |
3:34:52 |
1687 |
Jette Jensen |
DEN |
3:43:30 |
|
Plc: 10 |
Hold: Rødovre AC |
Tid: 25:39:21 |
|
|
StartNr |
Navn |
Land |
Tid |
818 |
Pär-Johan Lif |
SWE |
2:21:57 |
815 |
Peder Skov-Hansen |
DEN |
3:00:08 |
819 |
Johnny Maxsø |
DEN |
3:06:58 |
820 |
Erik Christensen |
DEN |
3:10:35 |
817 |
Rene Petersen |
DEN |
3:16:08 |
807 |
Hanne Baltzersen |
DEN |
3:27:30 |
1642 |
Helene Kemp |
DEN |
3:29:21 |
816 |
Hans Lehmann |
DEN |
3:46:44 |
1639 |
Joan M. Petersen |
DEN |
4:01:07 |
1640 |
Anne Sofie Lif |
DEN |
4:27:18 |
|
Plc: 11 |
Hold: Sparta 2 |
Tid: 25:52:40 |
|
|
StartNr |
Navn |
Land |
Tid |
854 |
Niels Christian Fredslund |
DEN |
2:26:02 |
859 |
Jens Rambeck Andersen |
DEN |
2:49:07 |
856 |
Brian Sønderby |
DEN |
3:16:53 |
857 |
Bjarne Lildholdt |
DEN |
3:17:17 |
870 |
Thomas Hommel-Hansen |
DEN |
3:25:50 |
1663 |
Elisabeth Linde Nielsen |
DEN |
3:28:07 |
866 |
Preben Vørs |
DEN |
3:30:37 |
852 |
Jan Kjærsgaard Sørensen |
DEN |
3:38:47 |
1673 |
Gitte Kofoed |
DEN |
3:48:53 |
1670 |
Tamara Radovic |
DEN |
3:55:47 |
|
Plc: 12 |
Hold: Løbeklubben på Facebook 1 |
Tid: 25:58:39 |
|
|
StartNr |
Navn |
Land |
Tid |
543 |
Casper Henriques |
DEN |
2:46:36 |
235 |
Lars Merrald |
DEN |
2:56:13 |
719 |
Jakob Lind Tolborg |
DEN |
2:56:25 |
718 |
Robert Jakobsen |
DEN |
3:18:29 |
1173 |
Lotte Fagerberg Sass |
DEN |
3:18:32 |
1580 |
Lene Saltoft Christensen |
DEN |
3:27:39 |
720 |
Torben Kjemtrup Nielsen |
DEN |
3:29:59 |
1564 |
Anne - Mette Lindgaard |
DEN |
3:44:46 |
1114 |
Iben Olsen |
DEN |
4:31:50 |
|
Plc: 13 |
Hold: Munke Mose Motion |
Tid: 26:21:42 |
|
|
StartNr |
Navn |
Land |
Tid |
738 |
Niels Holmbech |
DEN |
3:00:17 |
739 |
Michael Ahler |
DEN |
3:05:39 |
1597 |
Tine Nielsen |
DEN |
3:07:29 |
736 |
Henrik Jensen |
DEN |
3:16:07 |
1596 |
Mette Høirup |
DEN |
3:20:46 |
1595 |
Christina Nielsen |
DEN |
3:23:17 |
737 |
Carsten Hansen |
DEN |
3:25:06 |
1598 |
Anette Paulsen |
DEN |
3:43:01 |
741 |
Lars Nielsen |
DEN |
4:01:28 |
|
Plc: 14 |
Hold: Løbeklubben på Facebook 2 |
Tid: 26:50:24 |
|
|
StartNr |
Navn |
Land |
Tid |
921 |
Claus Tommy Jensen |
DEN |
2:41:02 |
922 |
Heino Rønne Kolberg |
DEN |
2:51:09 |
351 |
Steen Winberg |
DEN |
3:03:35 |
97 |
Jens Nørremark |
DEN |
3:09:24 |
132 |
Tomas Klement |
DEN |
3:20:12 |
197 |
Anders Madsen |
DEN |
3:46:52 |
139 |
Jens-Erik Rasmussen |
DEN |
3:57:25 |
923 |
Frank Mortensen |
DEN |
4:00:45 |
1222 |
Jane Sloth Nielsen |
DEN |
4:01:05 |
|
Plc: 15 |
Hold: HSOK |
Tid: 26:52:13 |
|
|
StartNr |
Navn |
Land |
Tid |
647 |
Mads K. Larsen |
DEN |
2:44:35 |
646 |
Bent Solberg |
DEN |
3:07:43 |
1526 |
Rikke Kofoed |
DEN |
3:14:45 |
645 |
Bjarne B Jensen |
DEN |
3:22:33 |
136 |
Kenneth Jensen |
DEN |
3:27:29 |
1527 |
Ditte Holme |
DEN |
3:33:30 |
644 |
Søren Kulmann Christiansen |
DEN |
3:39:17 |
1415 |
Marie Lau |
DEN |
3:42:21 |
1523 |
Katarina Hörnqvist Rasmussen |
DEN |
3:49:14 |
1525 |
Lotte Walldorf |
DEN |
4:13:10 |
|
Plc: 16 |
Hold: Viking Atletik de vakse |
Tid: 27:58:23 |
|
|
StartNr |
Navn |
Land |
Tid |
1017 |
Anders Jørgensen |
DEN |
3:04:22 |
1010 |
Martin Pihl Sode |
DEN |
3:14:07 |
1012 |
Holger Larsen |
DEN |
3:23:14 |
1759 |
Nanna Vibe Sode |
DEN |
3:25:51 |
1779 |
Sanna Nielsen |
DEN |
3:31:38 |
1015 |
Michael Ovesen |
DEN |
3:38:34 |
1011 |
Søren Kjøller Jensen |
DEN |
3:50:06 |
1778 |
Sanne Landin |
DEN |
3:50:31 |
1761 |
Lone Steen Bech |
DEN |
4:24:13 |
1763 |
Birgitte Dam Hansen |
DEN |
5:18:28 |
|
Plc: 17 |
Hold: PI København |
Tid: 28:16:43 |
|
|
StartNr |
Navn |
Land |
Tid |
789 |
Søren Østergaard |
DEN |
2:58:03 |
47 |
Jens Møller |
DEN |
2:59:18 |
788 |
Niels Henrik Søndergaard |
DEN |
3:31:1 |